Péče o tetování

Navigace: LÍDATATTOO > Péče o tetování


Pro ošetření čerstvého tetování budete potřebovat: Antibakteriální mýdlo Protex a mast Bepanthen Plus nebo Calcium Panthotenicum, mýdlo i mast jsou běžně k dostání v lékárnách


Péče o čerstvé tetování ve zkratce
Dnes:
Ochrannou fólii sundejte nejpozději po 3 hodinách. Tetování důkladně, ale jemně umyjte studenou nebo vlažnou vodou a antibakteriálním mýdlem (nepoužívejte žínku ani houbu). Dbejte na pečlivé omytí vazelíny atd. Tetování nenamáčejte na dlouhou dobu pod vodu – tetování pak může začít „mokvat“ a poškodit se. Po umytí nemažte krémem ani nezakrývejte bandáží. Na noc si oblečte čisté, volné a nejlépe bavlněné oblečení.

Péče v dalších dnech:
Tetování myjte dvakrát až třikrát denně (postup je stejný jako při prvním umytí). Zpočátku tetování nemažte. Když začne být tetování suché, lehce tahá (obvykle druhý, třetí den), po umytí použijte malé množství krému. Nenanášejte silnou vrstvu – tetování musí „dýchat“. V dalších dnech tetování namažte vždy po umytí lehce krémem. Cca čtvrtý až sedmý den se začne tetování „loupat“ (podobně jako při spálenině od sluníčka). Již není potřeba tetování pravidelně mýt. Podle potřeby tetování mazejte několikrát denně (stejně jako v předchozích dnech). Kůži neloupejte ani neškrábejte! (svědění je při hojení normální) Obvykle se tetování hojí 7 – 10 dní. Zahojené tetování je hladké a zpočátku může být lesklé – cca do měsíce se kůže zcela srovná. První týden nemáčejte tetování delší dobu pod vodou. Kvůli nebezpečí případné infekce nenavštěvujte v době hojení saunu, bazén, koupaliště,moře atp. První měsíc nevystavujte tetování přímému slunci ani soláriu. Dále při pobytu na slunci vždy používejte opalovací krém s vysokým ochranným faktorem. Pokud se na tetování místy utvoří stroupky, neškrábejte ani neloupejte je.

Péče o tetování více

Je mnoho způsobů jak se starat o nové tetování a všechny Vás přivedou ke stejnému cíli. Správná péče o tetování je velmi důležitým článkem k pěknému a kvalitnímu tetování. Každý způsob má nějaké výhody a nevýhody. Naše metoda je prověřená mnohaletou praxí v tattoo byznysu a je odzkoušená na našich vlastních tělech. Netvrdíme, že je naše metoda ta jediná správná a nejlepší, ale tvrdíme, že ji používáme pro ošetřování tetování na sobě samých. A to k naší plné spokojenosti. Správná péče o tetování je velmi důležitým článkem k pěknému a kvalitnímu tetování.

1.  Ochrannou fólii, nebo bandáž (není nezbytná) odstraňte nejpozději   po 3 hodinách a tetování omyjte tekoucí vodou a mýdlem. Nejde-li ochranná bandáž lehce odstranit, nejdříve ji namočte. Po umytí tetování osušte čistým ručníkem nebo ubrouskem. Vše provádějte čistýma rukama, z důvodu zabránění infekce. Ve výjimečném případě můžete bandáž ponechat i déle, ale nikdy ne déle než 12 hodin.

2.   D oporučuji ponechat tetování  1-2 dny v klidu, volně jen překrytý čistým oděvem, omývejte 2-3krát denně mýdlem a osušte ,tetování si během této doby vytvoří ochrannou vrstvu a nebude tak citlivé v následujících dnech. Další dny samozřejmě tetování znovu omyjte vodou a mýdlem a po osušení opatrně potřete slabou vrstvou hojivého krému  a opakujte to 2 -4x denně.

3.   Tetování nesmíte mazat příliš mnoho, mohlo by to způsobit mokvání (to je celkem problém) nebo výskyt vyrážky, či pupínků (což není nic vážného). V případě mazání méně znamená více! Jde hlavně o to, aby se do tetování dostaly hojivé látky obsažené v krému. Ale pozor! Nemazat je taky problém! Pokud zapomenete a tetování jeden den nenamažete, dojde k vyschnutí a to může způsobit předčasné popraskání stroupků což tetování nesvěddčí. Tetování natírejte krémem přibližně jeden týden.

4.   Na tetování se mohou, ale nemusí vytvořit stroupky. Neloupat a neškrábat! V druhém a třetím týdnu natírejte tetování už jen ráno a večer výživným pleťovým krémem (doporučujeme s vitamínem E), dokud nedojde k úplné regeneraci pokožky.

 První týden se vyvarujte koupání, sauny, slané vody a náročných sportovních aktivit. Po dobu 24 hodin po dokončení tetování nepožívejte alkoholické nápoje. Omezte jejich požívání i po dobu léčebného procesu. Hygienu dodržujte jen krátkým osprchováním a tetování namáčejte co nejméně. Vyvarujte se opalování (i v soláriu) alespoň na dobu 30ti dnů. Raději ale i více, vnitřní zhojení narušené pokožky může trvat až několik měsíců.

Vezměte na vědomí, že působením času, UV záření a stárnutí pokožky může dojít na tetování ke změnám. Starejte se proto o tetování pravidelným používáním pleťových krémů obsahujících vitamín E.

PAMATUJTE! Opalování poškozuje Vaše tetování. Neopalujte ho, nebo ho alespoň chraňte opalovacím krémem se silným UV filtrem!

V případě nedodržení pokynů viz. předchozí text může dojít k nenávratnému poškození tetování a možnému zanesení infekce.

Netetujeme těhotné a kojící ženy a osoby viditelně pod vlivem omamných látek.

Pokud by se stalo, že se vám kůže v místě tetování přilepí k oděvu, lůžkovinám apod., navlhčete nejprve místo a potom látku opatrně oddělte od kůže.

Po uplynutí 3 týdnů od provedení tetování si domluvte  schůzku a dostavte na kontrolu ke svému tatérovi. Opravy a dobarvení je zdarma. Pokud si v této době nedomluvíte schůzku, budu brát vaše tetování za dobře vyhojené a bez chyb!

Jestliže budete chtít opravu tetování, které jsem vám dělala ,až po delší době(cca 3měsíce a později) zaplatíte si 500,- za každou počínající hodinu s vámi strávenou.

© lidatattoo.blackhole.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma